na zdjęciu widzoczny stolik, na nim piórkniki i materiały plastyczne, widoczne również dłonie siedzączych przy nim dzieci

W środę przed południem trzy grupy dzieci z Samorządowego Przedszkola w Przybysławicach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Z okazji zbliżającego się święta zakochanych rozmawialiśmy jak okazać innym osobom czułość.

sala szkolna, w oddali widoczne dzieci przy stolikach

Spotkanie w dwóch grupach rozpoczęliśmy od lektury książki Barbary Supeł „Jadzia Pętelka mówi czułe słówka”. Bohaterka tej historii spędza z rodziną leniwy niedzielny ranek. Dziewczynka okazuje wiele czułości starszemu bratu, rodzicom, psu Piratowi i swoim pluszowym zabawkom. Jadzia wszystkim mówi jak bardzo ich kocha i obdarza mocnymi uściskami. Oczywiście w zamian również otrzymuje dużo czułości. Trzecia grupa przedszkolaków wysłuchała książki Astrid Desbordes i Pauline Martin „Miłość”. Mama Archibalda układając go do snu zdradza mu pewien sekret, że kocha go bardzo w każdej chwili nawet, gdy nie koniecznie się tego spodziewa.

sala szkolna, w oddali widoczne dzieci siedzące przy stolikach

Po dyskusji przedszkolaki wykonały kolorowe ozdoby do powiedzenia z sercami i kwiatami. Na koniec spotkania nie zabrakło również słodkiej niespodzianki.

KG

Galeria zdjęć