plakat informacyjny na temat zbiórki cebulek po przekwitniętych kwiatach w dniach 19.04-6.05.2022 przed Biblioteką w Węgrzcach

Sołectwo Węgrzce przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Węgrzcach ogłasza wiosenną akcję zbiórki cebulek kwiatowych pod hasłem „Podaruj cebulkom drugie życie”, która będzie trwać w dniach od 19 kwietnia do 6 maja 2022 r.

Zachęcamy wszystkich, którzy pragną przyczynić się do ukwiecenia węgrzeckich terenów zielonych, mieszkańców i sympatyków Węgrzc, do niewyrzucania na śmietnik cebul przekwitłych ozdobnych roślin doniczkowych (np. krokusy, hiacynty, narcyzy, szafirki, irysy) i przyniesienia ich do naszej filii gminnej biblioteki publicznej. Kwiaty będzie można wkładać do pojemnika znajdującego się przy wejściu do siedziby BP Węgrzce, ul. A3/1 (Dom Kultury) w godzinach otwarcia placówki.

Po wysuszeniu cebulki zostaną posadzone na węgrzeckich skwerach i klombach. Sprawmy wspólnie, by za rok wyrosła z nich wiosenna kwietna łąka, która ozdobi ulice Sołectwa Węgrzce!

Ukwiecienie przystanku autobusowego przy Ośrodku Zdrowia sadzonkami irysów i bratków zainspirowało do podjęcia kolejnych działań 🙂 Zapraszamy.

 

Źródło grafiki oraz tekstu