Zapraszamy wszystkich zainteresowanych własną wymową lub wymową swojego dziecka, na bezpłatne konsultacje z logopedą w Bibliotece w Przybysławicach.

Biblioteka Publiczna w Przybysławicach zaprasza na kurs
z obsługi komputera dla seniorów.

2 kwietnia przypada rocznica urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Tego dnia obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, kiedy bardziej niż zwykle wspieramy czytanie najmłodszym i celebrowanie zwyczaju wspólnej lektury.

Chcąc wyjaśnić termin bajkoterapia, można użyć określenia „leczenie bajką” lub „terapia bajką”. Nie są to jednak słowa zrozumiałe, które mogłyby wytłumaczyć dziecku, co to znaczy. Na potrzeby małych przyjaciół wykorzystuję termin „bajkowa niania”, aby przybliżyć zagadnienia, którymi zajmuje się bajkoterapia. Termin ten jest podtytułem jednej z książek, będących zbiorem bajek terapeutycznych i relaksacyjnych, wydanej przez Urząd Miasta i Gminy w Skawinie, a także przez Bibliotekę Pedagogiczną: „Bajkowa Niania. Bajki Pomagajki dla najmłodszych” oraz „Magiczne Bajki na dziecięce smutki. Bajki pomagajki dla nieco starszych dzieci”.

W nadchodzącym tygodniu czekają nas aż dwie książkowe wymiany. Już w najbliższą środę (20 marca), od godz. 10.00 do godz. 20.00 spotykamy się w Gołębniku (Wydział Polonistyki UJ, ul. Gołębia 14), a w niedzielę (24 marca) o godz. 15.00 – tradycyjnie w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2). Podarujmy książkom drugie życie!

W piątek 8 marca w Bibliotece w Przybysławicach odbędzie się kameralne spotkanie Czytelniczek Biblioteki z okazji Dnia Kobiet. Program przewiduje spotkanie z kosmetyczką, muzykę na żywo na oboju oraz poezję czytaną przez 3 młodych Panów - o kobietach i dla kobiet. Wszystko to przy dobrej kawie lub herbacie i małych, słodkich łakociach.

13 stycznia mija 110. rocznica urodzin Ireny Jurgielewiczowej, pisarki znanej zwłaszcza dzieciom i młodzieży.