W poniedziałkowe popołudnie 18 września w Bibliotece Publicznej w Węgrzcach odbyły się warsztaty florystyczne, przeprowadzone przez Barbarę Jonak, zorganizowane przez stowarzyszenie Instytut Dziedzictwa w Krakowie w ramach projektu „Cudowna Moc Bukietów”. W zajęciach wzięły udział członkinie węgrzeckiego Koła Seniora oraz Koła Gospodyń Wiejskich.

Uczestniczki warsztatów miały okazję pod czujnym okiem profesjonalistki wykonać własny koszyczek ze świeżo ściętych kwiatów. Pani prowadząca zajęcia w niezwykle interesujący sposób opowiadała uczestniczkom spotkania o właściwościach polskich roślin ozdobnych, nierzadko wtrącając kilka słów ciekawostek o każdym z wykorzystanych w bukietach kwiatów (np. o miechunce, nawłoci zwanej polską mimozą, chryzantemach).

Panie świetnie się bawiły i z uśmiechem na ustach rywalizowały o miano najzdolniejszej początkującej florystki. Każdy z bukietów – pomimo iż wszystkie składały się z tych samych elementów – zaskakiwał swoim pięknem i niebanalnie przemyślaną kompozycją, a tym samym podkreślał indywidualność osoby projektującej.

Warsztaty nie odbyłyby się bez zaangażowania pani Marii Świgost, koordynatorki projektu „Cudowna Moc Bukietów”, dzięki której mogliśmy w węgrzeckiej książnicy poznać tajniki komponowania florystycznych aranżacji. Bardzo dziękujemy.

NJ, MW

Galeria zdjęć