W środowe popołudnie, 7 czerwca, uczniowie z klas trzecich SP z Zespołu Szkół w Bibicach w ramach zajęć świetlicowych wzięli udział w biciu rekordu w masowym czytaniu książek w jednym momencie. Przedsięwzięcie wpisujące się w program ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” – której celem jest wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo poprzez ułatwianie małym czytelnikom dostępu do atrakcyjnej dla nich literatury oraz inicjowanie mody na czytanie – zostało zorganizowane z inicjatywy Biblioteki Publicznej w Węgrzcach przy współpracy z nauczycielami bibickiej szkoły: Anetą Kubik, Iwoną Puto oraz Magdaleną Siwiecką.

W środowe popołudnie, 7 czerwca, uczniowie z klas trzecich SP z Zespołu Szkół w Bibicach w ramach zajęć świetlicowych wzięli udział w biciu rekordu w masowym czytaniu książek w jednym momencie. Przedsięwzięcie wpisujące się w program ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” – której celem jest wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo poprzez ułatwianie małym czytelnikom dostępu do atrakcyjnej dla nich literatury oraz inicjowanie mody na czytanie – zostało zorganizowane z inicjatywy Biblioteki Publicznej w Węgrzcach przy współpracy z nauczycielami bibickiej szkoły: Anetą KubikIwoną Puto oraz Magdaleną Siwiecką.

Kluczowym punktem spotkania był happening czytelniczy polegający na wspólnym czytaniu przez uczestników przyniesionych ze sobą książek. W skupieniu, z wielkim zaangażowaniem prezentowano kolegom i koleżankom fragmenty swoich ulubionych pozycji. Każde dziecko opowiadało czemu warto przeczytać daną lekturę – powody były różne: interesująca tematyka, wciągająca fabuła (zwłaszcza zaskakujące zakończenie), nietuzinkowi bohaterowie, ładna szata graficzna…

Trzecioklasiści mogli również zapoznać się z literaturą dziecięcą dostępną na bibliotecznych półkach, a potem wybrać i wypożyczyć coś ciekawego do przeczytania już w domu.

Zajęcia podsumowane zostały quizem tematycznym, w trakcie którego uczniowie rozpoznawali związki frazeologiczne i przysłowia związane z książką oraz dowiedzieli jakie są różnice między słowem mówionym a pisanym.

Na zakończenie dzieci otrzymały certyfikaty uczestnictwa w akcji oraz drobne upominki od prowadzących.

Ponadto przed opuszczeniem węgrzeckiej książnicy wszyscy uczestnicy środowego spotkania złożyli autografy na pamiątkowym plakacie.

Oczekujemy, że przeprowadzona akcja poprawi wskaźniki czytelnictwa w naszym kraju nie tylko wśród młodego pokolenia, ale zachęci do sięgnięcia po książkę także dorosłych Polaków.

N.J., I.P.

Galeria zdjęć