Rodzina Targów Książki w Krakowie stale się powiększa.
Do organizowanych od 15 lat przez Targi w Krakowie - największych w Polsce Targów Książki oraz 2 Targów Książki dla Dzieci dołączyły Targi Książki Historycznej. Targi towarzyszyć będą wyjątkowemu dla miłośników historii wydarzeniu! II Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski (13-15 września 2012r.) zgromadzi w Krakowie około trzystu referentów i panelistów z całego świata, zajmujących się dziejami Polski i Europy Środkowej.


Targi Książki Historycznej to święto książki historycznej przygotowane z myślą o historykach, miłośnikach oraz pasjonatach historii. Są okazją, by uzupełnić historyczną biblioteczkę, zaopatrzyć się w brakujące pozycje oraz spotkać się z autorami, których na co dzień nie mielibyśmy okazji poznać.

Targi Książki Historycznej zgromadzą wydawnictwa, oficyny wydawnicze i naukowe, muzea oraz instytucje posiadające w swojej ofercie książki o tematyce historycznej. Podczas Targów będzie można również kupić specjalistyczne publikacje, niszowe teksty poświęcone historii, magazyny historyczne, reprinty białych kruków, starych map oraz grafiki.

Targi mają charakter otwarty dla publiczności - wstęp jest bezpłatny. Wydarzenie towarzyszy Kongresowi, który organizowany jest co pięć lat.


Miejsce:
Auditorium Maximum UJ
ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków