Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z filiami w Przybysławicach i Węgrzcach zaprasza wszystkie dzieci i młodzież do spędzenia ferii zimowych z książką. Oto lista atrakcji które dla swoich czytelników w trakcie zimowego odpoczynku przygotowały biblioteki.

Ferie 2015

Biblioteka Publiczna w Zielonkach

17 lutego (wtorek)  od godziny 9.30 zaprasza wszystkie dzieci na warsztaty plastyczne – „Magiczne kółeczka” oraz zwiedzanie Izby Regionalnej z przewodnikiem.

19 lutego (czwartek) od godziny 9.30 zaprasza wszystkie dzieci do wspólnej zabawy w zaczarowanej krainie śniegu – w programie spotkania czytanie bajek, gry i zabawy ruchowe oraz malowanie ilustracji do bajek.

24 lutego (wtorek) od godziny 9.30 zaprasza wszystkie dzieci na zajęcia „Jak bawili się babcia i dziadek” połączone ze zwiedzaniem Izby Regionalnej.

26 lutego (czwartek) od godziny 9.30 biblioteka dla swoich młodych czytelników przygotowała warsztaty plastyczne – origami z bajki oraz zwiedzanie zakamarków biblioteki.

Przez całe ferie zimowe dzieci w godzinach otwarcia biblioteki mogą bezpłatnie korzystać z Internetu lub w czytelni grać w gry planszowe.

Filia w Przybysławicach

16.02 (poniedziałek) od godziny 15.00 zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty plastyczne „Kwiaty z bibuły” oraz na „Ferie z komputerem” w godzinach pracy biblioteki.

17.02 (wtorek) od godziny 12.00 przygotowała zajęcia dla najmłodszych czytelników w programie czytanie bajek oraz zaczarowane warsztaty plastyczne.

18.02 (środa) od godziny 12.00 zaprasza na dzień z językiem angielskim w programie czytanie krótkich bajek po angielsku, krzyżówki i zabawy.

19.02 (czwartek) od godziny 14.00 zaprasza wszystkie maluchy na zajęcia plastyczne „Kolorowanki zimowe i bajkowe”.

20.02 (piątek) od godziny 16.00 zaprasza na niezwykły pokaz doświadczeń fizycznych „Mały inżynier”.

23.02 (poniedziałek) od godziny 15.00 w czytelni biblioteki będą się odbywać zajęcia plastyczne poświęcone wykonywaniu ozdób z papieru.

24.02 (wtorek) od godziny 9.30 wizyta bibliotekarza w Niepublicznym Przedszkolu Promyczek w Januszowicach i Brzozówce

26.02 (czwartek) od godziny 14.00 zapraszamy do biblioteki wszystkich pasjonatów gier planszowych.

27/28.02 (piątek/sobota) od godziny 18.00  rozpocznie się kolejna już noc w bibliotece pt. „W pałacu królowej zimy”. Wszystkich śmiałków z klas od 3 do 6 szkoły podstawowej serdecznie zapraszamy do spędzenie niezwykłej i pełnej wrażeń nocy w przybysławickiej bibliotece.

Filia w Węgrzcach

17 i 24 lutego o godzinie 10:00 zapraszamy na Ferie zimowe z książką i nie tylko…

Po raz kolejny biblioteka w Węgrzcach zaprasza dzieci do wspólnej zabawy w „Krainie zimowej baśni”. Zajęcia odbywać się będą we wtorkowe przedpołudnia . Uczestnicy wezmą udział w zajęciach literacko-plastycznych. Wysłuchają baśni J. Ch. Andersena, opowiadań M. Buczkównej, wykonają ilustracje do tekstu, wezmą udział w zabawach ruchowych i konkursach.