9 marca w Kulturotece Bibice świętowaliśmy Dzień Kobiet połączony z warsztatami bibułkarskimi. Wśród uczestników naszych warsztatów znalazły się Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Nie zabrakło również młodych, zdolnych ludzi.Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy na temat kwiatów z bibuły. Panie skromnie przyznawały, że nie pamiętają, w jaki sposób wykonuje się bibułkowe kwiaty, jednak większość z nich miała z tym do czynienia we wczesnej młodości.


Szybko wzięliśmy się do pracy. Nie można było odmówić uczestnikom naszych warsztatów wyobraźni – każdy wykorzystywał inną technikę, dzięki czemu owoce naszej pracy były niezwykle oryginalne. Pomocny okazał nam się również internet - przecież nawet gospodynie domowe potrzebują czasem porady! Dzięki dostępowi do internetu mogliśmy obejrzeć filmiki z przeróżnymi technikami wykonywania kwiatów z bibuły. Nasze spotkanie umilały ciekawe rozmowy oraz słodki poczęstunek.Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów, szczególnie Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Bibicach, za świetną zabawę. Dziękujemy również Sołectwu Bibice za owocną współpracę

Zapraszamy Państwa do śledzenia naszego Facebooka oraz strony internetowej, gdyż już niedługo kolejna odsłona warsztatów plastycznych.

Galeria zdjęć

MW