Mimo, iż za oknem widać mnóstwo  śniegu i można odczuć  niską temperaturę, w sercach najmłodszych dzieci Zespołu Szkół w Korzkwi zawitała wiosna. Podczas dzisiejszego spotkania z bibliotekarzami z Biblioteki w Przybysławicach, uczniowie poznały wiersze Jana Brzechwy, które bardzo przypadły im do gustu.

Na początek poprosiłyśmy Zerówkowiczów, aby wykonali ćwiczenie, które miało na celu zbadanie ich nastroju przed zajęciami, jak również na końcu Naszego spotkania. Okazało się, że dzieci od samego rana są w doskonałym humorze! Wierszyki, które zostały przeczytane uczniom to: Kos, Ptasie plotki i Kaczki.

Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy z wielką uwagą wysłuchali utworów, po czym z łatwością odpowiedzieli na zadane pytania dotyczące wierszy. Następnym wyzwaniem dla dzieci było odgadnięcie przygotowanych przez Nas zagadek, któreopisywały zachowanie, wygląd czy kolor zwierząt. I tym razem uczniowie nie zawiedli. Poradzili sobie znakomicie, samodzielnie czytając zagadki kierowane do rówieśników.

Po tych zadaniach czekały na nich kolorowanki przedstawiające zwierzęta. Dzieci bardzo starannie i pięknie pomalowały swoje obrazki, za co należały im się słodkie lizaki.

Dzisiejsze spotkanie z uczniami korzkiewskiej szkoły,  można zaliczyć do jak najbardziej udanych.  Wszyscy razem przypomnieliśmy sobie zwierzaki, które spotykamy na co dzień, a także te, których nie mieliśmy okazji jeszcze zobaczyć. Jedno jest pewne: bez nich nie było by tak wesoło!

Żaneta Bryła