Dzisiejsze spotkanie z dziećmi z klas 0-3, ze Szkoły Podstawowej z Owczar, upłynęło w bardzo „misiowej” atmosferze, gdyż świętowaliśmy wspólnie Dzień Pluszowego Misia. Ponieważ dzieci nie mogły przyjść do Biblioteki w Przybysławicach na świętowanie Dnia Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada, w takim wypadku to Biblioteka wyszła naprzeciw dzieciom.

Jak co miesiąc i w listopadzie odbyło się spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, właśnie dla 28 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Owczarach. Po krótkiej przypowiastce wprowadzającej do historii pojawienia się pluszaków na świecie, dzieci wysłuchały ciekawej a jednocześnie bardzo pouczającej opowieści o Burym Misiu, pod tytułem „Bury Miś chce schudnąć”. Następnie same kosztowały miodu i odgadywały co też takiego Pani daje im do spróbowania. Zabawa była śmieszna zwłaszcza dla tych dzieci, które obserwowały miny dwóch śmiałków, którzy zmagali się z problemem znajomego smaku, ale nie mogli odgadnąć co jedli.

Spotkanie z dziećmi dodatkowo uatrakcyjniła nauka krótkiego wierszyka o misiumiodzie, a po wspólnym zjedzeniu słodkich żelków w kształcie oczywiście misiów, dzieci wykonały rysunki swoich ulubionych maskotek z bajek. Malowanki można podziwiać w Bibliotece w Przybysławicach, gdyż tam znalazły one swoje szczególne miejsce.

Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Zabawa była świetna, więc dzieci niechętnie powróciły do swoich szkolnych zajęć. Jednak po takiej frajdzie wiedza z pewnością zostanie na dłużej w pamięci.

Do zobaczenia za miesiąc!

Magdalena Rogowska