zdjęcie przedstawia dzieci trzymające własnoręcznie przygotowane zakładki, w tle regał z książkami

Świętowanie zostało przypieczętowane spotkaniem z przedszkolakami z Happy Kids Academy w Zielonkach. Wbrew wcześniejszym obawom pogoda nie przeszkodziła w dotarciu dzieci do naszej biblioteki. Tu czekały już przygotowane materiały do kolejnej plastycznej niespodzianki. Jesienią samodzielnie wykonali swoją, mała książeczkę, tym razem przyszła pora na zakładkę do niej. Wycięte wcześniej ażurowe elementy szybko zostały naklejone na podstawę zakładki.

na zdjęciu widoczna kobieta siedząca na dywanie, pokazuje dzieciom obrazki w książce, w tle regał z książkami

Kolejnym etapem było ozdobienie spodniej strony pięknym stemplem. Do dyspozycji dzieci był piękny motyl oraz dwa kotki, złączone ogonami. Jak to w życiu bywa, zwolennicy obu modeli podzielili się prawie po równo.

Ostatnim etapem pracy było ozdobienie różnokolorowymi różyczkami z papieru powstałych zakładek. Tu zobaczyliśmy naprawdę ogrom wyobraźni przedszkolaków. Pojawiły się prawdziwe różane kobierce. Po zakończonych zajęciach plastycznych i umyciu rąk z pozostałości kleju nasi goście przeszli do czytelni dla dzieci, gdzie już czekała na nich p. Livia z piękną książką.

na zdjęciu widoczne materiały potrzebne do przygotowania zakładek leżace na stole

Lektura była nie tylko pięknie ilustrowana, ale i bardzo ciekawa, więc nie może dziwić fakt, że przedszkolaki bardzo niechętnie opuszczały naszą bibliotekę. Na pocieszenie zostały im wykonane zakładki i zaproszenie do kolejnej wizyty w maju.

JR

Galeria zdjęć