Biblioteka w Przybysławicach gościła dziś uczniów klasy pierwszej z Zespołu Szkół w Korzkwi. Dzieci zwiedziły bibliotekę i uczestniczyły w spotkaniu DKK dla najmłodszych czytelników.

Zajęcia rozpoczęliśmy w czytelni – uczniowie obejrzeli salę, w której odbywają się zajęcia plastyczne czy spotkania, są zgromadzone książki dla dzieci i młodzieży oraz czekają na maluchy zabawki. Później przyszedł czas na zapoznanie się ze starym katalogiem, wypożyczalnią oraz pozostałymi pomieszczeniami bibliotecznymi. Wszystkim najbardziej podobała się sala z zabawkami, którą mali goście zwiedzili dokładnie i szczegółowo. Następnie z zebranych niedaleko biblioteki liści dzieci wykonały jesienne prace. Oczywiście na spotkaniu nie zabrakło zagadek i innych atrakcji.

Zapraszamy ponownie do biblioteki!
KG