W środę przed południem uczniowie klasy drugiej z Zespołu Szkół w Korzkwi pod opieką wychowawcy odwiedzili Bibliotekę w Przybysławicach. Zajęcia były okazją do wspólnej zabawy oraz poznania tajników produkcji mydła glicerynowego.

Pierwszym etapem naszej pracy było krojenie bazy, z której powstały kolorowe i pachnące kostki naszego mydła. Wszystkie dzieci zabrały się do pracy z zapałem. Gdy mydło rozpuszczało się w kąpieli wodnej, uczniowie wybierali foremki, których użyli do pracy. Do każdej z nich dodali po kropli zapachu i barwnika, a po napełnieniu ich rozpuszczoną gliceryną wymieszali wszystkie składniki bardzo dokładnie. Nasze mydła potrzebowały teraz odrobinę czasu by zastygnąć. Wolną chwilę wykorzystaliśmy na drugie śniadanie oraz taniec.

Po chwili oczekiwania nasze mydła można było wyjąć z foremek i ładnie zapakować. To były bardzo wesołe zajęcia. Do zobaczenia wkrótce!

KG