W dniu 20 października naszą bibliotekę odwiedziła grupa „Motylków” z Niepublicznego Przedszkola „Kubisiowy Ogród” z Węgrzc. Dzieci pod opieką wychowawczyni p. Bożeny Malewskiej-Walczak  wzięły udział w realizowanym przez naszą placówkę w kampanii pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom”.

Po uważnym wysłuchaniu opowiadania pt. „Żółw i zając”, autorstwa Jean de La Fontain’a dzieci chętnie dzieliły się wrażeniami. Opowiadając, ponownie przeżywały przygody razem z bohaterami zabawnej i pouczającej opowieści, traktującej o nadmiernej pewności siebie, o nieuwadze i lekceważeniu rywala.

Zanim przyszła pora na kolorowe kredki i rysunki, było wspólne śpiewanie piosenek, oraz losowanie i rozwiązywanie rebusów i zagadek. Po zwiedzeniu biblioteki i obejrzeniu pięknie ilustrowanych książeczek na wszystkich czekała słodka niespodzianka.

AG.