Biblioteka w Przybysławicach już po raz drugi przygotowała dla swoich młodych czytelników niezwykłą atrakcję – „Noc w bibliotece”, która odbyła się z piątku na sobotę 7-8.11.2014 r. od 19.00 do 9.00 rano.

Pierwsi goście zjawili się już przed godziną 18.00, nie mogąc się doczekać rozpoczęcia tego niezwykłego wydarzenia. Chwilę później biblioteka zaczęła tętnić życiem.

Kiedy na zegarze wybiła 19.30, w przybysławickiej czytelni obecnych było osiemnaścioro niezwykle odważnych i głodnych przygód osób. Spotkanie rozpoczęliśmy od poznania się i zwiedzania zakamarków biblioteki. Później młodzi śmiałkowie przystąpili do wykonania nie lada wyzwania, jakim było odszukanie tajemniczych zagadek ukrytych pośród książek na półkach.

Kierując się wskazówkami ukrytymi w poszczególnych działach podzieleni na grupy śmiałkowie musieli odnaleźć 14 kolorowych karteczek, na których wypisane były zadania - m.in. wykonanie plakatu, zaproszenia do biblioteki, ułożenie słów do piosenki o bibliotece i zaśpiewanie jej na melodię „Wlazł kotek na płotek”. Radości nie było końca.

Następne wyzwanie wymagało dużej precyzji. Przy zgaszonym świetle, młodzi czytelnicy musieli zapisać na kartkach dyktowane przez bibliotekarkę słowa. Po tylu atrakcjach nadszedł czas na chwilę odpoczynku. Po kolacji rozpoczęła się kolejna zabawa – wspólne tańce i śpiewanie piosenek. Najbardziej wyczekiwana część programu (czytanie strasznych historii) zastała wszystkich w śpiworach. Przy zapalonych świecach uczniowie w wielkim skupieniu, ale bez oznak strachu wysłuchali wielu „upiornych” opowiadań. Po północy wszyscy spokojnie zapadli w głębokie sny o książkach.

Po śniadaniu, rozdaniu pamiątkowych certyfikatów i nagród dzieci opuszczały bibliotekę zmęczone, a zarazem szczęśliwe i nasycone niesamowitymi wrażeniami. Ze swojej strony możemy zagwarantować, że ta noc nie była ostatnią, bowiem spotkanie było tak sympatyczne i pełne wrażeń, że nie sposób nie zorganizować go po raz kolejny. Pragniemy podziękować wszystkim rodzicom za zaufanie i dobre słowo, którymi nas obdarzyli, a naszym młodym, niezwykle wiernym czytelnikom za miło spędzony czas.

ŻK