W piątek 9 maja, o godzinie, kiedy zazwyczaj zamyka się przybysławicką bibliotekę, dzięki śmiałkom z Zespołu Szkół w Korzkwi i innych szkół, miało być inaczej. A wszystko to sprawą niezwykłej akcji organizowanej w ramach Tygodnia Bibliotek„Noc w bibliotece”.

W piątek 9 maja, o godzinie, kiedy zazwyczaj zamyka się przybysławicką bibliotekę, dzięki śmiałkom z Zespołu Szkół w Korzkwi i innych szkół, miało być inaczej. A wszystko to sprawą niezwykłej akcji organizowanej w ramach Tygodnia Bibliotek – „Noc w bibliotece”.

Spotkanie rozpoczęło się od poszukiwania skarbów. Rozwiązując zagadki i łamigłówki, młodzi czytelnicy odkrywali nowe i nieznane im do tej pory zakamarki biblioteki. W rezultacie każda z drużyn zdobyła słodką nagrodę. Zabawa, „Co byś zabrał na bezludną wyspę?” dostarczyła wszystkim wiele radości i pozwoliła nam się lepiej poznać. Zadanie wymagało dobrej pamięci, każda osoba musiała powtórzyć imiona poprzedników, a także rzecz, którą zabraliby ze sobą. Był to nie lada wyczyn! Osoby, które nie pomyliły się ani razu zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następnie śmiałkowie przeszli chrzest na czytelnika.

Z zawiązanymi oczyma pokonywali różne przeszkody – do których zaliczyć możemy zjazd kolejką górską, poradzili sobie doskonale. Straszne historie opowiadane przez bibliotekarki, uwieńczyły piątkowy wieczór. Otulając się w ciepłe koce i śpiwory zapadliśmy w głęboki sen. Nazajutrz, piękny wschód słońca umilił nam wczesną pobudkę. Po pysznym śniadaniu, młodzież zgromadziła się w czytelni, aby wypowiedzieć słowa przysięgi dobrego czytelnika. Za niezwykły wyczyn otrzymali certyfikaty.

To była pierwsza taka noc w naszej bibliotece, ale zapewne nie ostatnia, bowiem spotkanie to było tak sympatyczne i pełne wrażeń, że nie sposób nie zorganizować go po raz kolejny. Dzieci opuściły bibliotekę zmęczone, ale uśmiechnięte. Ich radość i dobre wspomnienia są dla nas najlepszą nagrodą!

ŻB