8 maja rozpoczął się „Tydzień bibliotek” i z tej okazji uczniowie klas 0-3 z Zespołu Szkół w Korzkwi odwiedzili Bibliotekę w Przybysławicach w przebraniach postaci z bajek. Na zaczarowanym balu nie zabrakło czerwonego kapturka, czarownicy, rycerzy, królewny, baletnic i groźnego Yeti.

 

8 maja rozpoczął się „Tydzień bibliotek” i z tej okazji uczniowie klas 0-3 z Zespołu Szkół w Korzkwi odwiedzili Bibliotekę w Przybysławicach w przebraniach postaci z bajek. Na zaczarowanym balu nie zabrakło czerwonego kapturka, czarownicy, rycerzy, królewny, baletnic i groźnego Yeti.


Nasi mali goście uroczyście otworzyli naszą zabawę, przecinając wstęgę. Nasze spotkanie rozpoczął sołtys Przybysławic pan Aleksander Tabor. Przeczytał on fragment „Pana Tadeusza” i przytoczył kilka rymowanek myśliwskich. Szczególnie ważne jest, by uświadamiać młodym czytelnikom, że po książkę może sięgnąć każdy, co szczególnie głosi hasło tegorocznego Tygodnia bibliotek – „Czytanie łączy pokolenia”.


Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od zabawy „Głowa, ramiona…”, następnie zatańczyliśmy „Makarenę”. Kolejnym punktem naszego spotkania było przeczytanie bajki pt: „Czerwony kapturek”. Wszyscy wcielili się w wybraną postać i gdy narrator o niej wspomniał, dzieci miały za zadanie szybko wstać. Przyszedł czas na słodki poczęstunek. A po przerwie rozpoczęliśmy między klasowy turniej zagadek. Nie zabrakło również tańca na gazecie. Wszyscy uczniowie zostali oprowadzeni po bibliotece.


Zabawa była wspaniała, ale wszystko, co dobre szybko się kończy. Również nasze spotkanie. Zapraszamy wszystkich ponownie w progi Biblioteki w Przybysławicach.

 

KG