8 maja to szczególny dzień dla Biblioteki Publicznej w Węgrzcach, tego dnia obchodzone są imieniny Stanisława Wyspiańskiego, polskiego poety, malarza, dramaturga tworzącego w epoce Młodej Polski. Jego pobyt w naszej miejscowości upamiętnia skalny obelisk z 1969 roku z pamiątkową tablicą, postawiony na miejscu, w którym kiedyś stał dom poety.

8 maja to szczególny dzień dla Biblioteki Publicznej w Węgrzcach, tego dnia obchodzone są imieniny Stanisława Wyspiańskiego, polskiego poety, malarza, dramaturga tworzącego w epoce Młodej Polski. Jego pobyt w naszej miejscowości upamiętnia skalny obelisk z 1969 roku z pamiątkową tablicą, postawiony na miejscu, w którym kiedyś stał dom poety.

Oprócz bogatego zbioru wierszy, albumów, dramatów artysty nasza węgrzecka biblioteka od roku 2011 posiada popiersie Wyspiańskiego, które zdobi siedzibę biblioteki. Nasze uroczystości zapoczątkowały warsztaty plastyczne prowadzone przez Panią Bernadettę Walczak, a jej uczestnikami były dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Chata Skrzata” pod opieką wychowawczyń Pani Klaudyny Mrożek oraz Pani Marzeny Kupiec.

Dzieci pod czujnym okiem Pani Bernadetty tworzyły kolorowe zakładki do książek inspirowane motywami malarskiej twórczości S. Wyspiańskiego. Przemarszem w strojach krakowskich pod obelisk  upamiętniający pobyt Stanisława Wyspiańskiego w Węgrzcach i złożeniem kwiatów podkreśliliśmy, że pamiętamy o wielkim artyście, który ostatnie miesiące swojego życia spędził w Węgrzcach.

KW

Po więcej zdjęć zapraszamy na nasz Facebook(link)

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.