Tydzień Bibliotek otworzyliśmy bajecznym korowodem, który przybył do nas z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach. Księżniczki i rycerze, spidermani i wojownicy ninja, piraci, pieski i biedronki przemaszerowali pod opieką m.in. Kota w Butach, Babci Kapturka i Czarownicy przez całe Zielonki do naszej biblioteki, by wziąć udział w Paradzie Bajek.

Zanim Arabska Księżniczka otworzyła wielkim kluczem wrota do skarbnicy bajek, legend i baśni, dzieci musiały trzykrotnie wypowiedzieć magiczne zaklęcie. Gromkie: Sezamie otwórz się! rozniosło  się po całym parku wiejskim.

Na zakończenie każda z czterech, najstarszych grup dzieci zaśpiewała swoją ulubioną piosenkę i ustawiła się do pamiątkowego zdjęcia.

Dzieciaki z balonikami i wstążkami bibuły powędrowały do parku w Zielonkach, a jedna z grup wdrapała się nawet na Zaczarowaną Górę.

Mamy nadzieję, że za rok dobry czarodziej przemieni naszą bibliotekę w salę balową, tak abyśmy mogli przygotować dla przepięknie przebranych dzieci prawdziwie bajkowe przyjęcie.

KD

Po więcej zdjęć zapraszamy na nasz Facebook (link)