28 marca 2014 r. do Biblioteki Publicznej w Węgrzcach  przybyła grupa „VII” z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach pod opieką wychowawczyni Pani Małgorzaty Krewniak i dwóch towarzyszących mam. Tematem przewodnim naszego spotkania było nadejście długo oczekiwanej wiosny.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania wiersza Beaty Kołodziej pt. „Wiosna”, „(…) we włosy mlecze wplecie, oczy fiołkowe w słońcu zmruży i resztki śniegu z pól wymiecie, bo ciężka praca jej nie nuży, (…)”. Po czym,  dzieci z wielkim entuzjazmem przystąpiły do wykonywania kwiatów z kolorowej bibuły, którymi ozdobiły suknię „Pani Wiosny”. Następnie przedszkolaki pokolorowały ilustracje przestawiające budzącą się do życia przyrodę. Wszystkie prace zostały nagrodzone wesołymi naklejkami - "pochwałami". W przerwie przyszedł czas na poczęstunek - pysznym pierniczkiem w czekoladzie.

Z nowymi siłami przedszkolaki zaśpiewały piosenki o wiośnie i rozpoczęły radosne pląsy. Na zakończenie naszego spotkania maluchy oglądały z zainteresowaniem pięknie ilustrowane książeczki. Mamy nadzieję że wkrótce spotkamy się ponownie w naszej bibliotece.

KW, AG