Po miesięcznej przerwie, przyszedł czas, aby ponownie zawitać w progi zaprzyjaźnionej z biblioteką - Szkoły w Korzkwi.  Zerówkowicze niecierpliwie oczekiwali na wizytę bibliotekarki. Każde spotkanie wywołuje, bowiem fale radości i uśmiechów.

 

Przywitaliśmy się nieco inaczej niż zwykle. Aby obudzić małych śpiochów, bibliotekarka poprosiła uczniów o wypowiedzenie swojego imienia, wymyślając przy tym poranne ćwiczenie. Trzymając się za ręce i zamykając oczy, przenieśliśmy się na salę balową, gdzie odbywało się wielkie przyjęcie. Panowie kłaniali się Paniom wystrojonym w piękne suknie. Na dzisiejszym spotkaniu omawiana była bajka o Kopciuszku. Dzieci wspólnie z bibliotekarką opowiedziały historię dziewczyny, która została żoną księcia za sprawą magicznego pantofelka. Następnie wyjaśniliśmy, co to jest karnawał i tłusty czwartek. Następnie dzieci musiały wykonać niełatwe zadanie - miały wyciąć i pokolorować maski karnawałowe. Na pozytywne efekty nie trzeba było jednak długo czekać.


Wszystkie prac były przepiękne! Na koniec zajęć, każdy z uczniów otrzymał balon, z który posłużył nam wszystkim do wykonania kilku ćwiczeń sprawdzających sprawność dzieci. Za wzorowe zachowanie i bardzo dobrą współpracę wszyscy zostali nagrodzeni słodkimi lizakami.


Nasze dzisiejsze spotkanie było bardzo radosne. Życzymy zerówkowiczom dobrej zabawy na jutrzejszym balu karnawałowym. Wszystkim maluchom mówimy do zobaczenia, bo jak obiecali, niebawem z rodzicami odwiedzą przybysławicką bibliotekę.

 

 

ŻB