My jesteśmy straszne zmory,
Bardzo groźne z nas upiory,
Jeśli nie chcesz się nas bać,
Musisz nam cukierka dać!

Takie okrzyki słychać było dzisiejszego dnia w ZS w Owczarach. Temat zajęć spodobał się wszystkim obecnym na spotkaniu. Dynie ,duchy,  wampiry, szkielety  – dzieci wymieniały swoje skojarzenia związane z Halloween. Opowiadanie pt.: „Zemsta Ducha”  autorstwa Toma B. Stone, niezwykle zaciekawiło słuchaczy. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki zastanawiali się jak może wyglądać Wyspa Kości, o której mowa w tekście. Odpowiedzi uczniów trzeba przyznać były bardzo odważne i kreatywne!

My jesteśmy straszne zmory,
Bardzo groźne z nas upiory,
Jeśli nie chcesz się nas bać,
Musisz nam cukierka dać!

Takie okrzyki słychać było dzisiejszego dnia w ZS w Owczarach. Temat zajęć spodobał się wszystkim obecnym na spotkaniu. Dynie ,duchy,  wampiry, szkielety  – dzieci wymieniały swoje skojarzenia związane z Halloween. Opowiadanie pt.: „Zemsta Ducha”  autorstwa Toma B. Stone, niezwykle zaciekawiło słuchaczy. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki zastanawiali się jak może wyglądać Wyspa Kości, o której mowa w tekście. Odpowiedzi uczniów trzeba przyznać były bardzo odważne i kreatywne!

Kolejnym punktem naszego spotkania było wykonanie upiornych dyń. Efekty starań wszystkich dzieciaków przedstawiają zamieszczone poniżej  zdjęcia.

Aby otrzymać cukierka, każdy z uczniów owczarskiej szkoły miał za zadanie nauczyć się rymowanki. Wszystkim przyszło to bardzo łatwo i bibliotekarki nie były już narażone na żadnego psikusa z ich strony. Na koniec zajęć uczniowie otrzymali obiecany wcześniej słodki upominek i zakładki.

Czas spędzony w ZS w Owczarach jak zwykle minął bardzo szybko. Kolejne spotkanie w szkole już za miesiąc, jednak jak obiecały dzieci zobaczymy się niebawem, kiedy uczniowie wraz z rodzicami przyjdą wypożyczyć książkę w przybysławickiej bibliotece.

ŻB