na zdjęciu widoczna grupa kobiet siedząca przy stole w bibliotece

Za nami lutowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w Przybysławicach. Rozmawiałyśmy o książce C.W. Gortnera „Księżniczka Watykanu. Opowieść o Lukrecji Borgii”. Mimo że urodziła się w dalekim kraju i wiele wieków temu jest nam bliska. Tak jak i współczesne kobiety pragnęła zaznać szczęścia.

zdjęcie przedstawia książkę na stole, przy niej serwis do herbaty

Życie córki kardynała Rodrigo Borgii nie należało do łatwych. W wieku trzynastu lat po raz pierwszy wyszła za mąż. Gdy jej ojciec został papieżem stała się pionkiem w grze o władzę. Przez wieki przedstawiana, jako równie mocno zepsuta i bezwzględna jak reszta członków jej rodziny. Czy taka była naprawdę? Książka, którą omawiałyśmy przedstawia ją, jako kobietę dążącą do szczęścia, jednak nie bezwzględną. Los jej nie oszczędza jednak się nie poddaje.

na zdjęciu widoczna grupa kobiet siedząca przy stole w bibliotece

Wszystkie klubowiczki jednogłośnie stwierdziły, że książka napisana jest bardzo dobrze i wciąga od pierwszej strony. Wszystkim bardzo mocno polecamy.

KG