Od rana zima nie mogła się zdecydować, czy zostać z nami jeszcze przez chwilę, czy może wrócić do swego lodowego pałacu. Dzieci w Niepublicznym Przedszkolu "Promyczek" w Brzozówce i Januszowicach wcale nie przejmowały się zmienną pogodą. Przecież wymarzony śnieżny krajobraz można wyczarować na kartce.

 

 

Zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy na temat ulubionych zabaw maluchów, do których potrzebny jest śnieg. Padło wiele odpowiedzi, każdy z przedszkolaków miał inny pomysł na fascynującą zabawę z białym puchem. Oczywiście przed wyjściem na zewnątrz należy się ciepło ubrać. Przypomniał nam o tym Wesoły Ryjek bohater serii książek Wojciecha Widłaka. Wesoły prosiaczek bardzo lubi zimę a zwłaszcza bitwy na śnieżki z rodzicami i dziadkami.

 

 

Po wysłuchaniu opowiadania dzieci usiadły do stolików i wykonały zimowe pejzaże. Najpierw na niebieskich kartkach przykleiliśmy kawałki białej kartki, które imitowały niebo i śnieżną polanę. Później na taśmie dystansowej przykleiliśmy jelonka i choinki. Na zakończenie jeszcze kilka śnieżynek i obraz gotowy.

 

Galeria zdjęć

KG