Włączając się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Zielone Nutki" w Trojanowicach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Dzieci wysłuchały opowiadań zawartych książkach z limitowanej edycji "Czytam sobie z kotylionem".

 

 

Pierwsza grupa wysłuchała historii o powstającym mieście zawartym w książce Natalii Fiedorczuk-Cieślak "Koronkowa parasolka z Gdyni". Nowo powstające miasto zwiedzamy wraz z koronkową parasolką, którą silny podmuch wiatru wyrwał z dłoni młodej kobiety. Co krok nowe budowle i niespodzianki. Po lekturze zastanawialiśmy się, czy 100 lat to długo jak na wiek miasta. W porównaniu z Krakowem, Gdynia to jeszcze przedszkolak. Później dzieci usiadły do stolików i wykleiły parasolki w biało-czerwone pasy.

 

Najmłodsze dzieci wysłuchały książeczki napisanej przez Grzegorza Chlaska "Łazik na Księżycu". Opowiada ona o Mieczysławie Bekkerze, wynalazcy i konstruktorze, który pomógł budować łazik księżycowy. Zadanie było bardzo trudne, gdyż na księżycu nie ma żadnych dróg. Po wysłuchaniu opowieści i dokładnym obejrzeniu obrazków przedszkolaki pokolorowały rakietę kosmiczną.

 

 

Najstarsze dzieci wysłuchały książki Angeliki Kuźniak "O Zofii, co zbierała kolory". Główną bohaterką tej historii jest Ola, która poznaje niesamowitą biografię Zofii Styjeńskiej – polskiej malarki. Droga do sławy była długa i trudna, ale przyszła artystka nigdy się nie poddawała i osiągnęła wielki sukces. Po przeczytaniu tekstu rozmawialiśmy o planach przedszkolaków na przyszłość. Dzieci utrwaliły swoje pomysły na kartkach.

 

 

Galeria zdjęć

KG