W ten piękny, ciepły i słoneczny dzień uczniowie klasy 2 ze Szkoły Podstawowej w Korzkwi odwiedzili Bibliotekę w Przybysławicach. Wędrując przez park, nazbierali wiele liści, które powoli zmieniają kolor z zielonego na czerwony, złoty i pomarańczowy. To znak, że powoli zbliża się jesień.

Dzieci w poprzednich latach wiele razy odwiedzały bibliotekę, więc doskonale wiedzą, jak należy się w tym miejscu zachować. W poprzednim roku szkolnym wielu uczniów stało się również stałymi bywalcami biblioteki. Dzisiejsze zajęcia koncentrowały się wokół liści. Wiosną czekamy na nie z utęsknieniem, latem zapewniają nam cień, a jesienią szeleszczą pod stopami i zachwycają kolorem. Można z nich stworzyć wiele prac plastycznych, w tym kwiaty, które dziś robiliśmy. Najłatwiej pracuje się z liśćmi klonu, są duże i elastyczne. Naukę rozpoczęliśmy od wykonania środkowego płatka. Później powoli dodawaliśmy kolejne. Opanowanie techniki dodawania kolejnych liści było dość czasochłonne, ale ostatecznie udało się nam. W trakcie pracy dzieci słuchały opowiadania pt.: "Jeżyk Cyprian i pierwszy dzień jesieni" Pawła Księżyka. Główny bohater chciał zrobić żart przyjacielowi, gdy ten tylko się obudził. Czekając na tę chwilę, obserwował, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie, gdy zbliża się jesień.

Zajęte pracą dzieci nie zauważyły, jak szybko mija czas, wszyscy opuścili mury biblioteki z własnoręcznie wykonanymi bukietami. Do zobaczenia wkrótce.

KG