W ciepłe popołudnie, 12 września, w Kulturotece odbyło się wyjątkowe spotkanie "Książkożerców". Nasze młode pasjonatki literatury postanowiły włączyć się w akcję "Narodowe Czytanie 2018", która została zorganizowana pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Tegoroczną lekturą "Narodowego Czytania" zostało "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.

 

 

Nasze zajęcia rozpoczęły się od krótkiego wstępu dotyczącego akcji "Narodowe Czytanie", a także od obejrzenia pamiątkowej kartki oraz stempla, które Kulturoteka otrzymała od Kancelarii Prezydenta RP. Następnie zaczęłyśmy rozmawiać o życiu i twórczości Stefana Żeromskiego. Kolejno przeszłyśmy do omówienia wybranych problemów "Przedwiośnia", zwracając szczególną uwagę na nawiązania do odzyskania przez Polskę niepodległości. Klubowiczki zauważyły obecne w książce ciekawe opisy postaci, a także interesujące wątki (np. te dotyczące ówczesnego szkolnictwa). Książkożerczynie miały również okazję skorzystać z pamiątkowego stempla i opieczętować swoje zeszyty lub przyniesione książki.

 

 

Kolejną część naszego spotkania stanowiło dekorowanie słodkości literkami z lukru tak, by udało się z nich ułożyć napis: "Narodowe Czytanie 2018".

 

 

 

Galeria zdjęć

MW