Na dzisiejszym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Przedszkolu Samorządowym w Zielonkach królowała poezja.

Na początku zajęć dzieci dzieliły się chętnie wiadomościami dotyczącymi biblioteki oraz zasadami wypożyczania książek. Nie zapomniały, że w bibliotece wypożycza (a nie kupuje!) się książki, trzeba je zwrócić w stanie takim, jakie się zabrało. Dzieci pamiętały również o tym, że w bibliotece należy zachować ciszę, żeby nie przeszkadzać innym czytelnikom.

Dalszą część naszego spotkania stanowiła rozmowa dotycząca poezji. Dzieci wymieniły kilku znanych im poetów oraz tytuły wierszy. Następnie dzieci z zainteresowaniem wysłuchały kilku wierszyków, między innymi: „Zosi Samosi” czy „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” Juliana Tuwima.  Natomiast czytaniu „Lokomotywy” towarzyszyła zabawa ruchowa - cała grupa stworzyła wielką buchającą i prychającą lokomotywę z osiemnastoma wagonami. Nasze wagoniki, wraz z dynamiką wiersza, poruszały się szybciej i szybciej.

Następnie zaczęliśmy rozmowę o przysłowiach. Czytaliśmy wierszyki związane właśnie z polskimi przysłowiami. Największym zainteresowaniem cieszyły się: „Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta”, „Kto się czubi, ten się lubi” oraz „Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść”. Na koniec zajęć dzieci stanęły przed sporym wyzwaniem – musiały stworzyć ilustracje do wybranego wiersza lub przysłowia.

 

Galeria zdjęć

MW