W czwartek 1 października w Bibliotece Publicznej w Zielonkach odbędzie się po raz kolejny wieczór z literaturą. Tematem przewodnim spotkania będzie Rzeczpospolita Obojga Narodów oraz Obyczaje Szlacheckie.

Zostaną zaprezentowane utwory twórców tego okresu m.in. I. Krasickiego, J.U. Niemcewicza i F. Karpińskiego, będzie można również posłuchać krótkiego wykładu dr nauk historycznych Pana Tomasza Dudka dotyczącego zagadnień historycznych epoki. Scenografię wieczoru uzupełni wystawa prac Podgórskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Sztuk Wszelkich im. Karola Wojtyły w  Krakowie, a w rolę gospodarzy salonu ponownie wcielą się pp. Elżbieta i Ryszard hr Dobrowolscy. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Serdecznie Zapraszamy!