Święta to czas szczególny, pełen życzliwości, dobroci i wspólnych spotkań. Z tej okazji w miniony poniedziałek zorganizowano wyjazdowe zajęcia biblioteczne w murach Środowiskowego Domu Samopomocy w Woli Zachariaszowskiej.

Po przywitaniu i długiej dyskusji na temat domowych tradycji, przyszedł czas na wysłuchanie historii pochodzących z książki pt.: Opowieści wigilijnej gwiazdki. Wszystkie opowiadania znajdujące się w niej traktują o Świętach Bożego Narodzenia. Przypominają one o tym, co tak naprawdę liczy się w naszym życiu, jakie wartości należy w sobie pielęgnować oraz przedstawiają najważniejsze świąteczne tradycje, jak chociażby przygotowanie przy wigilijnym stole miejsca dla gościa, wędrowca, który może niespodziewanie zawitać w naszych progach.

Następnym punktem naszego spotkania było wykonanie aż dwóch prac plastycznych. Każdy otrzymał białą kartkę papieru. Odpowiednio ją składając i odcinając poszczególne elementy, tworzył jedno z ramion gwiazdy. Później łączyliśmy je ze sobą, w wyniku czego powstała piękna gwiazda. Kolejnym zadaniem było wykonanie kolorowego łańcucha choinkowego.

Ostatnia w tym roku lekcja biblioteczna minęła bardzo szybko. Jednak pocieszamy się myślą, że w nowym, 2015 r. czasu będzie o wiele więcej, wystarczająco, aby podołać nowym wyzwaniom.

Wszystkim podopiecznym ŚDS-u jak i ich opiekunom życzymy zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

ŻK