Biblioteka Publiczna w Zielonkach w jubileuszowym roku 60-lecia istnienia przygotowała dla swoich czytelników wspaniałą niespodziankę. Jest nią wydana przez  bibliotekę książka zat. „Przygody gąski Zielonki”  autorstwa Adama Szafrańca z pięknymi ilustracjami Magdaleny Czapigi.

Opowieść o gąsce Zielonce pełna jest niesamowitych przygód, w czasie jej podróży po naszej gminie, w poszukiwaniu własnej tożsamości. Ten nowatorski w formie przewodnik powinien się znaleźć w  każdej rodzinie w gminie Zielonki. Zarówno w tej, która mieszka tu od pokoleń jak i w tej, która swoje życie z tą podkrakowską gminą związała stosunkowo niedawno.

Śledząc losy sympatycznej gąski  poznacie państwo najważniejsze zabytki, tradycje i zwyczaje, które są tu ciągle żywe, a wielobarwna lekcja historii sprawi, że wybrane przez Was miejsce stanie się jeszcze bliższe.

Wkrótce Mikołajki i święta Bożego Narodzenia. Jesteśmy przekonani, że każde dziecko z ogromną radością przywita znaleziony pod poduszką egzemplarz naszej książki. Zachęcamy do zakupu pięknie wydanej bajki o gąsce Zielonce w promocyjnej cenie 18,00 zł.

Zapraszamy do biblioteki!