Już po raz trzeci w poniedziałkowy wieczór odbyło się spotkanie w ramach akcji „Dobra Książka Czyni Cuda – animacja czytelnictwa w gminie Zielonki”. Osoby przybyłe do Biblioteki w Przybysławicach na wykład dr Wandy Matras dowiedziały się, że popularna „dysleksja” u różnych osób może mieć różne podłoże i objawiać się zupełnie inaczej.

Już po raz trzeci w poniedziałkowy wieczór odbyło się spotkanie w ramach akcji „Dobra Książka Czyni Cuda – animacja czytelnictwa w gminie Zielonki”. Osoby przybyłe do Biblioteki w Przybysławicach na wykład dr Wandy Matras dowiedziały się, że popularna „dysleksja” u różnych osób może mieć różne podłoże i objawiać się zupełnie inaczej.

Pani prelegentka wytłumaczyła zebranym, co powinno się robić by zminimalizować problemy, jakie powoduje to zaburzenie. Uczestnicy mieli również możliwość wykonać ćwiczenia, które obrazują jak zachowuje się ludzkie oko podczas czytania oraz co to dla nas znaczy.

Na następnych zajęciach, które odbędą się 17 listopada w poniedziałek o godzinie 17.30 zostanie poruszony temat szybkiego czytania. Serdecznie zapraszamy.

KG