W poniedziałek wieczorem w Bibliotece w Przybysławicach odbył się kolejny wykład poświęcony metodom stymulacji pamięci i rozwoju intelektu. Spotkania odbywają się w ramach akcji „Dobra Książka Czyni Cuda – animacja czytelnictwa w gminie Zielonki”. Prelekcje prowadzi Pani dr Wanda Matras – pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego.

W poniedziałek wieczorem w Bibliotece w Przybysławicach odbył się kolejny wykład poświęcony metodom stymulacji pamięci i rozwoju intelektu. Spotkania odbywają się w ramach akcji „Dobra Książka Czyni Cuda – animacja czytelnictwa w gminie Zielonki”. Prelekcje prowadzi Pani dr Wanda Matras – pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego.

Przybyłe na spotkanie osoby poznały budowę ludzkiego mózgu, oraz za co odpowiadają poszczególne półkule i jak wraz z wiekiem zmienia się funkcjonowanie tego organu. Pani doktor uświadomiła również uczestnikom jak ważny dla człowieka jest sen i że znane wszystkim powiedzenie „sen przynosi radę” jest jak najbardziej trafne. Na zakończenie spotkania omówione zostały teorie dotyczące źródeł pochodzenia dysleksji. Temat ten zostanie kontynuowany na kolejnych zajęciach.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie 3 listopada o godzinie 17.00.

KG