Od kilku dni w Bibliotece Publicznej w Zielonkach można również zagrać w grę „Przepustka”. Familijna gra planszowa, jak zapewnia producent krakowskie Wydawnictwo Alter, przeznaczona jest dla 2-5 graczy w wieku powyżej 8 lat.

Przepustka to historyczna gra adresowana zarówno do młodych odbiorców jak również ich rodziców. To wspaniała propozycja spędzania wolnego czasu z dziećmi. Gra poświęcona jest I wojnie światowej, a szczególnie perypetiom polskich żołnierzy służących w Legionach. Grający mogą się wcielić w role polskich legionistów, którzy w nagrodę za bohaterskie czyny zasłużyli sobie na krótką, zaledwie 7-dniową przepustkę. Wyruszają oni w pełną niebezpieczeństw drogę do domu, zaś gracz musi tak zaplanować ich trasę, środek transportu i wyposażenie, by szczęśliwie ominęli niebezpiecznych kozaków i dociekliwych żandarmów.

Do dyspozycji grających pozostaje: plansza do gry, pionki legionistów, kozaków i żandarmów, specjalne karty, żetony oraz instrukcja wraz z dodatkiem historycznym, dzięki którym będzie można odtworzyć realia życia codziennego w ogarniętym wojną  kraju.

Gra jest darem dla naszej biblioteki od p. Tomasza Jamróz-Piłsudskiego z Grupy Rekonstrukcji Historycznej 1 Pułku Piechoty 1 Brygady Legionów Polskich, współpracującego od kilku już lat z Biblioteką Publiczną w Zielonkach.

Serdecznie zapraszamy!

Opracowano na podstawie informacji producenta.

Źródło: http://www.wydawnictwoalter.pl/przepustka-gra-planszowa/