Trwają ostatnie już prace przed uroczystym otwarciem Izby Regionalnej przy Bibliotece Publicznej w Zielonkach. Pracami montażowymi kieruje p. Tadeusz Nogieć z pracownikami.  Na ścianach zawieszane są zabytkowe obrazy religijne, nawet z XIX wieku,  a także dwie  prace Katarzyny Gawłowej, które są w posiadaniu biblioteki.

Ważną dekorację izby stanowią „pająki” wykonane podczas zajęć Bibliotecznych Warsztatów Plastycznych, a także girlandy bibułkowych kwiatów, nad którymi mozolnie pracowała Bernadeta Walczak z pomocą pań z warsztatów.

W dniu wczorajszym naszą bibliotekę odwiedziła p. Czesława Zamorska-Orwicz, konserwator zabytków Muzeum Etnograficznego w Krakowie, która przywiozła kolejne dwa obrazy po gruntownej konserwacji. Pani Czesława obejrzała stan prac, doradzała również w kwestiach estetyczno-organizacyjnych.

Nad całością prac czuwa dyrektor biblioteki Mariusz Zieliński, który osobiście dogląda wszystkich szczegółów i planuje skrupulatnie ostateczny układ eksponatów.