9 czerwca 2014 r., w czytelni Biblioteki w Przybysławicach odbyło się drugie spotkanie seniorów z cyklu „O finansach w… bibliotece”. Pomimo upału, jaki panował na zewnątrz, goście chętnie powrócili w progi przybysławickiej biblioteki, aby tak jak tydzień temu zmierzyć się z kolejnym modułem –  tym razem był to „Bank przez Internet”.

Kiedy na zegarze wybiła 17:00, spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną, która dotyczyła bankowości internetowej. Uczestnicy szkolenia poznali m.in. korzyści płynące z usług bankowych, uczyli się zakładania e-konta w oddziale banku i przez Internet, uruchamiania e-konta, a także zapoznali się z usługami oferowanymi przez e-bank oraz z wieloma innymi informacjami przydatnymi w bankowości elektronicznej.

Zgromadzeni w czytelni goście jeszcze długo rozmawiali o finansach, dzieląc się swoimi doświadczeniami i poglądami. Ambicja seniorów przełożyła się na niesamowite emocje, które towarzyszyły im podczas rozwiązywania końcowego testu.

Przy kawie i ciastkach miło spędziliśmy poniedziałkowe popołudnie, dyskutując o finansach i nie tylko. Za tydzień o godzinie 17:00 kolejne spotkanie, na które zapraszamy do przybysławickiej biblioteki tych, którzy pragną dołączyć do naszej grupy.

ŻB