Od rana trwały ostatnie przygotowania. Tuż przed południem z dużą radością Bibliotekarze Filii  Przybysławicach przywitali grupę z ŚDS - u. To już drugi rok, kiedy podczas trwania Tygodnia Bibliotek odwiedzają nas, nasi przyjaciele.

Po powitaniu przybyłych gości, przyszedł czas na wysłuchanie terapeutycznej bajki „O dwóch ołówkach”. Opowiadała ona o niezwykłej więzi, która łączyła szaraka i dwukolorowy ołówek. Pewnego dnia wydarzyło się straszne nieszczęście - dwukolorowemu złamały się grafity. Szarak bez wahania, wziął swojego przyjaciela na plecy i pomaszerował szukać lekarza ołówków. Po udanym zabiegu, temperówka przyznała, że największą przysługę wyświadczył dwukolorowemu szarak – udowadniając tym samym prawdziwą przyjaźń. Ołówki wróciły razem do piórnika, by odpocząć po przeżyciach, a nazajutrz znowu rysowały razem. Ta historia niezwykle spodobała się podopiecznym ŚDS-u. Zarówno Panie, jak i Panowie z wielką aktywnością odpowiadali na pytania dotyczące tekstu.

Przyszedł czas na nowe wyzwanie. Na kolorowych kartkach, odrysowywaliśmy swoją dłoń i wymienialiśmy cechy dobrego przyjaciela. Po wspólnej rozmowie, wykonaliśmy piękne zakładki do książek. Aby odpocząć od zadań, zjedliśmy słodki poczęstunek.  Po chwili wytchnienia, zmierzyliśmy się z zagadkami. Jednak dla grupy z ŚDS-u nie było to trudne wyzwanie. Na koniec zajęć przesłaliśmy sobie iskierkę przyjaźni.

Wszystkim obecnym dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już dziś zapraszamy ponownie w progi naszej biblioteki.

ŻB