zdjecie przedstawia przedszkolaki na wypożyczalni w bibliotece

W czwartek 12 stycznia i 19 stycznia bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola „Fantazja” z Bolechowic. Maluchy wraz z opiekunami przygotowały w bibliotece prezenty dla babci i dziadka z okazji ich święta. Po części warsztatowej przedszkolaki miały okazję zwiedzić bibliotekę i pooglądać książki.

zdjecie przedstawia przedszkolaki w sali bibliotecznej podczas zajęć

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej informacji na temat techniki wykonywania świec żelowych. Szczególnie delikatnie należy postępować z kieliszkami, które stanowią naczynie pracy. Przedszkolaki nie potrzebowały wiele zachęty i z zapałem zabrały się do pracy. Z niewielką pomocą opiekunów szybko przygotowały i ozdobiły swoje dzieła.

zdjecie przedstawia przedszkolaki w sali bibliotecznej podczas zajęć

Po krótkiej przerwie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się wszystkim zgromadzonym na półkach księgom. Oczywiście nic nie zastąpi możliwości samodzielnego buszowania na regałach zwłaszcza w dziale dziecięcym.

zdjecie przedstawia przedszkolaki w sali bibliotecznej oglądające książki

KG