zdjęcie przedstawia trzy osoby, dziewczynki w rękach trzymają wykonane przez siebie stroiki

Za oknem już niestety ciemno i ponuro, a w Kulturotece światło i zgiełk, ponieważ po raz kolejny w naszej bibliotece odbyły się Warsztaty w klimacie świątecznym, które poprowadziły panie Joanna Królikowska i Agnieszka Szymańska.

Środowe spotkanie różniło się nieco od dotychczasowych, ponieważ dzieciom towarzyszyli rodzice, którzy dzielnie pomagali tworzyć stroiki świąteczne.

Na początku uczestnicy musieli ozdobić swoje świece – główny i najważniejszy punkt każdego stroika. Za pomocą rozgrzanej nad ogniem łyżki i kolorowych serwetek, nadawali im prawdziwie świąteczny wygląd. Następnie świeczka trafiła na drewniana podstawkę.

zdjęcie przedstawia stroik wykonany na zajęciach

Kolejnym krokiem był dobór iglastych gałązek i ich udekorowania, między innymi, za pomocą szyszek, suszonych plastrów pomarańczy, cynamonu. Tym zajęli się już młodsi, widać było, że ten etap sprawia im dużo radości.

Gdy stroik na wigilijny stół został już zrobiony i odpowiednio ozdobiony, można było przejść do drugiej części warsztatów, czyli zrobienia ze sznurka aniołka na choinkę. Na tym etapie również była potrzebna pomoc dorosłych. Po kilkunastu minutach wiązania i przyklejania aniołek był gotowy.

zdjęcie przedstawia dziewczyknę trzymającą w rękach wykonany przez siebe stroik

Dziękujemy za tak liczne przybycie oraz paniom Instruktorkom za fantastyczne warsztaty, podczas których rodzice mogli spędzić magiczny czas z dziećmi.

Do zobaczenia już niebawem!

Galeria zdjęć