na zdjęciu widoczne przedszkolaki siedzące przy stolikach w sali

W piątkowy ranek 19 sierpnia dzieci z Samorządowego Przedszkola w Przybysławicach uczestniczyły w lekcji bibliotecznej. W doskonałych nastrojach i rozpoczęliśmy naszą żeglugę przez morze wyobraźni i słów. Ahoj przygodo!

na zdjęciu widoczne przedszkolaki siedzące przy stolikach w sali

O to czy dzieci lubią wakacje pytać nie trzeba. Maluchy spędzały czas w różnych miejscach. Wśród wymienianych często miejsc było morze. Wielki błękit przyciąga do siebie wielu turystów i poszukiwaczy przygód. Jednym z tych drugich była pewna skarpeta z książki Justyny Bednarek „Banda Czarnej Frotte”. Postanowiła tak jak wiele innych skarpet przed nią poszukać szczęścia. Gdy zagłębiła się w labirynt rur poczuła nagle cudowny zapach pieczonych ziemniaków. Nos zaprowadził ją do pewnej kuchni, a później na statek. Co było dalej? Przeczytajcie sami. Po książkę zapraszamy do biblioteki.

na zdjęciu widoczne przedszkolaki siedzące przy stolikach w sali

Na zakończenie spotkania dzieci przygotowały kopertę z morskimi ozdobami.

KG