plakat informacyjny zajęć Młodzi w Polsce, na środku portret Stanisława Wyspiańskiego w kolorystyce niebieskiej

W ostatnim tygodniu lipca w Galerii Bronowice odbędą się polsko-ukraińskie warsztaty „Młodzi w Polsce”, które poświęcone zostaną dziedzictwu Młodej Polski oraz roli Bronowic w twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy.

Bronowice stanowiły jeden z ulubionych motywów malarskich przełomu XIX i XX wieku, jednak największą popularność zyskały za sprawą „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Krakowska dzielnica skrywa wiele sekretów, o których będzie można dowiedzieć się podczas warsztatów „Młodzi w Polsce”, organizowanych przez Akademię Sztuk Pięknych w Galerii Bronowice. Zajęcia przygotowano z myślą o dzieciach w wieku 6-12 lat zarówno z Polski, jak i Ukrainy.

Warsztaty podzielone zostaną na trzy bloki tematyczne: „Stanisław Wyspiański – kto to?”, „Bronowice – gdzie to?” oraz „Chochoł – co to?”. Pod okiem dydaktyków ASP dzieci zapoznają się z technikami artystycznymi wykorzystywanymi w okresie Młodej Polski. Zdobytą wiedzę będą mogły wykorzystać podczas wykonywania swoich własnych prac m.in. kreatywnego tworzenia Chochoła – symbolicznej postaci z „Wesela” Wyspiańskiego.

Aby zapisać się na bezpłatne zajęcia, należy wysłać zgłoszenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W wiadomości powinna znaleźć się nazwa i termin wybranych zajęć, a także imiona i nazwiska zgłaszanych uczestników oraz ich opiekunów wraz z danymi kontaktowymi.

Zajęcia odbędą się w dniach 25-29 lipca, w godz. 11.00-14.00, w Galerii ASP znajdującej się na poziomie +1 Galerii Bronowice.

Szczegółowe informacje na temat zapisów oraz pełen harmonogram zajęć znaleźć można na: www.galeriabronowice.pl.

kontakt dla mediów:

Aleksandra Burak, Open Media, tel. 664 716 024, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

********************************************

Galeria Bronowice, „Miejsce na Twój Czas”, to kompleks handlowo-usługowo-rozrywkowy o powierzchni użytkowej wynoszącej 65 tys. m2. Położony w północnej części Krakowa obiekt stanowi ważne dopełnienie przestrzeni handlowej tej części miasta, stwarzając atrakcyjną ofertę dla klientów. Jedną z cech, wyróżniających architekturę Galerii, jest inspiracja krakowską secesją, w subtelny i wyważony sposób wiążąca styl Młodej Polski z nowoczesnością. W Galerii Bronowice znajdziemy sklepy znanych marek z różnych branż i usług, szeroką ofertę restauracyjną oraz szereg udogodnień dla rodziców i atrakcji dla dzieci, a także specjalną propozycję rozrywkowo-kulturalną. Znajduje się tu ponad 150 sklepów, kawiarni i restauracji, marek znanych i lubianych przez klientów m.in.: największy jednopoziomowy hipermarket Auchan, salon Media Markt, jak również dodatkowe usługi i propozycje. Należą do nich m.in.: Punkty Obsługi Mieszkańców, punkty Coworking, Strefa Rozrywki dla dzieci, Poczta Polska. Również przed wejściem do Galerii czeka szereg atrakcji - bezpieczny i kolorowy plac zabaw, stoliki i pola do gry w szachy i bule, boisko do koszykówki, skate park. Do dyspozycji przyjeżdżających jest 2 400 bezpłatnych miejsc parkingowych, usytuowanych na trzech kondygnacjach. Przed Galerią znajduje się także stacja ładowania samochodów elektrycznych, stanowiska naprawy rowerów, a także paczkomat. Inwestorem jest NHOOD Polska.