na zdjęciu widoczne dzieci z pracami plastycznymi

Lato w pełni, wokół nas bujna zieleń, mnóstwo kwitnących kwiatów a nad nimi latające owady. Jednymi z najpiękniejszych są motyle., czyli temat naszej lekcji bibliotecznej dla dzieci z Happy kids Academy w Zielonkach.

na zdjęciu widoczne dzieci stojące przy stole i wykonujące prace plastyczne

Rolki z papieru toaletowego w mig zostały oklejone pociętymi kartkami i tułów motyla był prawie gotowy. Kolejnym etapem było przygotowanie skrzydeł i doklejenie ich do rolek. Do ozdabiania służyły piękne samoprzylepne ornamenty, z którymi przedszkolaki poradziły sobie doskonale.

na zdjęciu widoczne dzieci stojące przy stole i wykonujące prace plastyczne

Najtrudniejszą czynnością było zamontowanie czułków od wewnętrznej strony tekturowej tuby. Na koniec domalowaliśmy naszym motylkom oczy, a na specjalne życzenie również buźkę i nasza praca była gotowa., a jej wyniki można obejrzeć w naszej galerii.

na zdjęciu widoczne dzieci siedzące na dywanie w czytelni, bibliotekarka pokazuje przedszkolakom książkę

Dzisiejszy upał wszystkim dał się mocno we znaki, tym chętniej dzieci zasiadły na dywanie w klimatyzowanej sali by posłuchać opowieści o - jakżeby inaczej – motylu.

Comiesięczne spotkania z naszymi małymi gośćmi dają nam dużo radości oraz satysfakcji z naszej pracy. Tym bardziej cieszymy się z otrzymanej od dzieci oraz ich opiekunek pięknej laurki z podziękowaniami dla wszystkich pań z biblioteki przygotowujących ciekawe zajęcia dla dzieci.

JR

Galeria zdjęć