grafika, w tle regał z książkami, na nim czerwonw koło z informacją o zmianie zasad krzystania z księgozbioru

W związku z pogarszającą się sytuacją pandemiczną wynikającą ze wzrostu liczby osób zarażonych wirusem SARS-CoV-2 uprzejmie informujemy, że od dnia 25 stycznia 2022 roku do odwołania Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z filiami bibliotecznymi w Węgrzcach, Przybysławicach oraz Bibicach pracuje w ścisłym reżimie sanitarnym, a godziny otwarcia bibliotek nie uległy zmianie.

Bibliotekarze realizują wypożyczenia i zwroty oraz prolongują wypożyczone materiały biblioteczne – w celu przedłużenia terminu zwrotu książek i/lub audiobooków prosimy o kontakt z wybraną placówką biblioteczną drogą telefoniczną lub mailową.

Dane kontaktowe naszych placówek bibliotecznych:

Biblioteka w Zielonkach – tel. 12 418 41 24 wew. 21; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Filia w Węgrzcach – tel. 12 285 83 84; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Filia w Przybysławicach – tel. 12 380 33 30; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kulturoteka Bibice – tel. 519 756 780; 12 445 94 18; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jednocześnie informujemy, że zostaje ustalony limit osób korzystających jednocześnie ze zbiorów biblioteki – w pomieszczeniach wypożyczalni może przebywać: w bibliotece głównej dwóch czytelników, zaś w filiach po jednym.

Zawiesza się do odwołania działalność czytelń internetowych oraz udostępnianie na miejscu materiałów bibliotecznych.

 

grafika przypominająca o zasłanianiu nosa i ust, zachowaniu odstępu i dezynfekcji rąk 

Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczki podczas pobytu w bibliotece, zachowaniu dystansu społecznego oraz dezynfekcji rąk przed podejściem do regałów z księgozbiorem.

W celu zapewnienia Państwu i Bibliotekarzom bezpieczeństwa zalecamy dokonywanie rezerwacji książek telefonicznie, mailowo bądź poprzez katalog on-line SOWA: www.zielonki-bp.sowa.pl. Na życzenie czytelnika istnieje możliwość zwiększenia limitu wypożyczeń na jego koncie bibliotecznym.

Link do instrukcji korzystania z katalogu elektronicznego BP Zielonki: https://biblioteka.zielonki.org/abc-czytelnika/jak-korzytac-z-katalogu-on-line.html.

Przypomnimy także, że wszystkie komunikaty dotyczące funkcjonowania bibliotek publicznych w gminie Zielonki są na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej: www.biblioteka.zielonki.org oraz w naszych mediach społecznościowych.

 

grafika indormująca o dezynfekcji blatów i powierzchni użytkowych w bibliotece