regał z książkami, okno i popiersie Stanisława Wyspiańskiego

Estetyczne wnętrza zawsze przyciągają czytelników i zachęcają do odwiedzenia biblioteki. Przez ostatnie tygodnie w węgrzeckiej książnicy były prowadzone intensywne prace remontowe. Nasza placówka zyskała nowy wygląd – jest czysto, ładnie i z elementami stylu secesyjnego.

W trakcie remontu dokonano niezbędnych napraw tynkarskich, wymalowano ściany i sufit we wszystkich pomieszczeniach bibliotecznych, zaś w wypożyczalni zamontowano nowoczesne oświetlenie w postaci lamp LED.

regały biblioteczne

Udało się także lepiej wyeksponować popiersie Stanisława Wyspiańskiego, nieformalnego patrona filii w Węgrzcach, dłuta artysty-rzeźbiarza Kazimierza Malskiego.

płaskorzeźba

 

Obecnie, dzięki zaangażowaniu Sołectwa Węgrzce, trwa wymiana drzwi zewnętrznych do budynku, w którym mieści się lokal biblioteki. To nie koniec zmian – w związku z obchodzonym w 2021 r. jubileuszem 75-lecia istnienia w Węgrzcach publicznej biblioteki planowane jest zaadaptowanie na potrzeby działalności instytucji jeszcze jednego pomieszczenia. Dodatkowa sala posłużyłaby jako miejsce do organizacji spotkań DKK, prowadzenia warsztatów plastycznych dla dzieci i młodzieży czy przygotowywania przedsięwzięć promujących czytelnictwo wśród mieszkańców gminy Zielonki. Mamy nadzieję, że te zamierzenia uda się zrealizować.

regały z książkami

A wygląd węgrzeckiej filii po remoncie można podziwiać na zdjęciach. Zapraszamy do naszej fotogalerii!

Galeria zdjęć