zdjęcie książki, naokładce sylwetki piłkarzy

Euro 2020 prawie na finale, większość naszych czytelników śledzi postępy najlepszych europejskich drużyn, a 2 lipca świętowaliśmy Dzień Dziennikarza Sportowego, zatem wybór Książki Tygodnia wydał się oczywisty.

Wprawdzie nasi piłkarze – tradycyjnie już – powrócili do kraju zaraz po zakończeniu rozgrywek grupowych, w których zajęli – również tradycyjnie – ostatnie miejsce, ale prawdziwi fani futbolu, niezrażeni tym niepowodzeniem, kibicują pozostałym drużynom narodowym. Piłka nożna dominuje ostatnio w telewizyjnych przekazach, ale pamiętajmy, że takie wydarzenia jak Euro czy Mundial stanowią prawdziwe święto dla miłośników tej dyscypliny sportowej.

My jednak chcielibyśmy zachęcić do sięgnięcia po lekturę (zwłaszcza w czasie przerwy pomiędzy rozgrywkami), tym bardziej, że proponujemy książkę napisaną właśnie przez znanego dziennikarza sportowego  Bożydara Iwanowa. Podczas czytania „Mistrzów futbolu” będzie można, bez wychodzenia z domu, przenieść się na największe światowe stadiony i poznać prawdziwych mistrzów futbolu. Bez biletów, dowodów szczepień i kwarantanny, wystarczy tylko odwiedzić naszą bibliotekę. W dzisiejszych czasach to bezcenne…