Dyskusyjne Kluby Książki (DKK) to projekt wspólnie realizowany przez Instytut Książki oraz Biblioteki Wojewódzkie, który adresowany jest do osób korzystających z bibliotek publicznych.

Celem klubu jest stworzenie miejsca, w którym można dyskutować o przeczytanych książkach. Ważne jest również uświadomienie czytelnikom, iż nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z lektury. Projekt zakłada także ożywianie środowisk okołobibliotecznych oraz promowanie mody na czytanie. Wywodzi się on z Wielkiej Brytanii jako adaptacja brytyjskiej idei reading clubs.

Spotkania DKK adresowane są do osób, które:

• lubią czytać i rozmawiać o książkach,
• poznawać nowych autorów i gatunki literackie,
• na spotkaniach mogą podzielić się swoimi wrażeniami z przeczytanej lektury,
• chcą spędzić przyjemnie czas i są otwarte są na nowe znajomości.

Dyskusyjny Klub Książki w Bibliotece Publicznej w Przybysławicach istnieje od 2011 roku.

Czytelnicy zainteresowani taką formą spędzania czasu proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 12 380-33-30 lub osobiście w bibliotece.

Zapraszamy wszystkich chętnych !