Szanowni Czytelnicy!

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną uprzejmie informujemy, że Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z filiami bibliotecznymi w Węgrzcach, Przybysławicach oraz Bibicach pracuje pod rygorem sanitarnym bez wolnego dostępu do księgozbioru, a godziny otwarcia bibliotek nie uległy zmianie.

Bibliotekarze realizują wypożyczenia i zwroty oraz prolongują wypożyczone materiały biblioteczne – w celu przedłużenia terminu zwrotu książek i/lub audiobooków prosimy o kontakt z wybraną placówką biblioteczną drogą telefoniczną lub mailową.

Jednocześnie informujemy, że w lokalu biblioteki może przebywać jednocześnie tylko jeden Czytelnik. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych za pomocą maseczki oraz wcześniejszej dezynfekcji rąk.

W celu zapewnienia Państwu i Bibliotekarzom bezpieczeństwa zalecamy dokonywanie rezerwacji książek telefonicznie, mailowo bądź poprzez katalog on-line SOWA: www.zielonki-bp.sowwwa.pl. Na życzenie Czytelnika istnieje możliwość zwiększenia limitu wypożyczeń na jego koncie bibliotecznym.

Link do instrukcji korzystania z katalogu elektronicznego BP Zielonki: https://biblioteka.zielonki.org/abc-czytelnika/jak-korzytac-z-katalogu-on-line.html.

Przypomnimy także, że wszystkie komunikaty dotyczące funkcjonowania bibliotek publicznych w gminie Zielonki są na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej: biblioteka.zielonki.org oraz w naszych mediach społecznościowych.