Zielony plakat. Na górze i dole strony grafika zielonych i kremowych liści. Napisy: Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza na zajęcia z cyklu Eco jest w modzie. W trakcie spotkania less waste uczestnicy wykonają makamowe kwietniki oraz osłonki na doniczki z kartonów Tetra Pack. 21 października 2020 godz. 17.00-19.00. Zapisy i więcej informacji w bibliotece.

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach we współpracy z Sołectwem Węgrzce zaprasza na majowe eko-zajęcia dla osób dorosłych i starszej młodzieży w duchu filozofii Zero/Less Waste organizowane pod hasłem „Eko jest w modzie”. Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki w czwartek 20 maja w godz. 17:00-19:00.

Wspólnej dyskusji i wymianie pomysłów dotyczących przyjaznego dla środowiska stylu życia będą towarzyszyć upcyklingowe warsztaty rękodzieła. Podczas zajęć uczestnicy samodzielnie zaprojektują i stworzą wiszące makramowe kwietniki oraz wykonają ozdobne osłonki na doniczki z wielowarstwowych opakowań kartonowych typu TetraPack.

Zachęcamy do przyniesienia ze sobą na spotkanie zużytych tetrapakowych kartonów po płynnej żywności (po mleku, jogurtach, sokach).

W trakcie zajęć będzie także okazja, by bezgotówkowo wymienić się zbędnymi sadzonkami, szczepkami i nasionami roślin, które chętnie hodujemy w domu czy ogrodzie.

Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Zapisy i więcej informacji w bibliotece, telefonicznie: (12) 285 83 84 (w godzinach otwarcia BP Węgrzce) lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..