Czarno-biały plakat. Na górze i dole kwiaty. Na środku napis: Kulturoteka Bibice zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. Pod spodem informacje: W programie: 13, 20 września (niedziela) zwiedzanie Izby Regionalnej w Bibicach, 17, 18 września (czwartek, piątek) warsztaty - breloczki z Pucherokami, Konkurs z nagrodami z wiedzy o Bibicach.

Jak co roku, w dwa przedostatnie weekendy września w całej Europie odbywają się Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. Tym razem świętowanie wypadło na 12 i 13 oraz 19 i 20 września. Ze względu na bogate tradycje i dziedzictwo, tym razem również Bibice włączyły się w przygotowania do tego wydarzenia. Z tej okazji w Kulturotece przez cały tydzień odbywał się konkurs wiedzy o Bibicach, w którym udział mogli wziąć wszyscy czytelnicy – zarówno dzieci jak i dorośli. Za poprawne odpowiedzi uczestnicy otrzymali nagrody książkowe.

Kolejną atrakcją były mini warsztaty z robienia breloczków z czapką Pucheroków – do ich wykonania potrzeby był filc oraz klej na gorąco. Dopełnieniem Dni Dziedzictwa było zwiedzanie Bibickiej Izby Regionalnej – najstarszego muzeum wiejskiego w Polsce.

Dziękujemy za udział w wydarzeniu!