Już 7 i 8 czerwca zapraszamy do wspólnego świętowania 10. Małopolskiego Dnia Uczenia się. Jego celem jest zwracanie uwagi na korzyści związane z uczeniem się przez całe życie, prezentowanie nieszablonowych form zdobywania wiedzy oraz pokazywanie go jako ciekawej formy spędzania czasu z najbliższymi. Koordynatorem inicjatywy jest Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

Jubileuszowa edycja Dnia odbywa się pod hasłem „E-kompetencje. Niezbędnik e-obywatela”. W organizację wydarzenia włączyło się prawie 20 instytucji z całej Małopolski – przygotowano bogatą ofertę dostępnych zdalnie szkoleń, prezentacji, webinariów, konsultacji, doradztwa zawodowego, a nawet wirtualnych wycieczek. Szczegółowy harmonogram wszystkich zaplanowanych imprez jest do pobrania na www.pociagdokariery.pl.

W ramach uczestnictwa w akcji biblioteki z terenu gminy Zielonki zaplanowały różnorodne działania online propagujące wśród mieszkańców regionu korzyści wynikające z rozwoju osobistego i zawodowego. Polecamy śledzenie naszych Facebooków oraz kanału YouTube.

Do zobaczenia 8 czerwca!

 

HARMONOGRAM wydarzeń online – 8.06.2020

 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZIELONKACH – fb/biblioteka.zielonki:

Podziel się opowieścią o książce, godz. 12.00 – Zdrowie i uroda, ogrodnictwo, fotografia, domowa medycyna, psychologia itd. Dzięki naszej zabawie online dowiecie się po jakie książki-poradniki warto sięgnąć.

Akcja #czytajzbibliotekąwzielonkach (kontynuacja), godz. 13.00 – Co czytają znani i lubiani Zieleńczanie? Przed Wami wirtualny maraton wspólnego czytania z udziałem mieszkańców gminy Zielonki – kolejne odcinki udostępniamy na bibliotecznym kanale YT.

Jak korzystać z katalogu on-line SOWA?, godz. 16.00 – Jak zamówić książki do wypożyczenia? Czy mogę sam prolongować termin zwrotu? Zapomniałem hasła do swojego konta, co teraz? Na te i inne pytania Czytelników związane z korzystaniem bibliotecznego e-katalogu odpowie nasza facebookowa prezentacja.

 

FILIA W WĘGRZCACH – fb/biblioteka.wegrzce:

Z ekologią za pan brat, godz. 16.00 – Czasem wystarczy odrobina cierpliwości i sprytu by pozornie niepotrzebne rzeczy zamienić w małe cudeńka. Zapraszamy by razem z nami zająć się tą nietypową formą upcyklingu, tym razem za pośrednictwem Internetu!

 

FILIA W PRZYBYSŁAWICACH – fb/biblioteka.przybyslawice:

Ucz się przez zabawę, godz. 16.00 Kto powiedział, że nauka musi być nudna? W każdym domu można znaleźć wiele przedmiotów, za pomocą których wykonamy ciekawe naukowe eksperymenty. Oto one w wirtualnej odsłonie!

 

KULTUROTEKA BIBICE – fb/kulturoteka.w.bibicach:

Zagadki regionalne, godz. 12.00 – Kim były Pucheroki? Skąd właściwie wzięła się nazwa Bibice? Sprawdźcie swoją regionalną wiedzę z naszą kolorową planszą e-zagadek. Zapraszamy na różne rebusy i łamigłówki dotyczące gminy Zielonki.